Asi každý z nás se někdy ocitl v situaci, kdy zoufale potřeboval peníze. Nezbývá tedy, než si půjčit, avšak pokud máte nízký příjem nebo jste vedeni v registru dlužníků, byť třeba nikoliv vaší vinou, nebo i když máte vaše dluhy už dávno splacené, pak máte smůlu. Banka vám peníze s velkou pravděpodobností nepůjčí.
Je to samozřejmě proto, že si nejsou dostatečně jisti, že budete schopni svůj dluh řádně splácet. Pokud však i tak potřebujete peníze, pak nezbývá, než se obrátit na některou z té spousty finančních společností, které tyto služby nabízí také. Obvykle totiž mají podmínky nastavené poněkud jinak a na jejich produkty dosáhne podstatně větší část žadatelů.
Výběr na trhu je velký, a tak není divu, že se člověk někdy bojí, aby dobře vybral. Koneckonců příběhů o podvodných společnostech není vůbec málo. Jak tedy poznat, zda je například nabízená nebankovní hypotéka skutečně tím, za co se vydává a je opravdu tak výhodná, jak nám reklamy slibují?
K ověření důvěryhodnosti dané firmy máme několik možností. Všechny však vyžadují přístup na internet. Je tedy dobré, pokud je žadatelem například starý člověk, který s počítačem neumí, aby mu některý z příbuzných pomohl.
První, co byste měli udělat, je navštívit některou z webových stránek, které zveřejňují jména podvodných společností. Ujistěte se, že ta vaše tam není. Jistě, není to spolehlivé, zvlášť pokud je to nová firma, avšak alespoň nějakou jistotu budete mít.
Zároveň hledejte reference a recenze bývalých i stávajících klientů. Jsou se službami spokojeni? Jak probíhá vyřizování http://www.1zdar.cz/soubor-smernice-k-vyrizovani-stiznosti-723-.pdf požadavků? Jsou všechny podmínky, uvedené ve smlouvě, dodržovány? Půjčují i starým lidem, kteří jasně nemají na to, aby dokázali splácet?
To vše jsou otázky, na které byste měli znát odpověď ještě předtím, než vůbec půjdete o půjčku zažádat. Budete tak mít alespoň částečnou jistotu, že firma, kterou jste si vybrali, jedná se svými klienty čestně a na rovinu. A to je přece důležité, že?