Jak zateplit strop v paneláku


Zdědili jste po rodičích byt v původním stavu v panelovém domě, a shodou okolností se jedná o poslední patro? V těchto bytech bývá poměrně velký problém s únikem tepla v zimních měsících skrze strop, a naopak s přílivem horkého vzduchu v létě. Někteří lidé dokonce kvůli tomu odmítají bydlet v podkrovních prostorách a vyhýbají se při koupi bytu zcela záměrně bytům v posledních patrech. Situace se však dá řešit tepelnou izolací do panelového stropu. Sice se o několik centimetrů strop sníží, ale v zásadě to nemá tak velký význam v porovnání s odizolováním stropu vůči extrémním teplotám. Zařazením vhodné tepelné izolace se komfort bydlení výrazně pozvedne a zároveň se ušetří za provoz klimatizace a výdaje za vytápění.

bydlení v paneláku

Otázkou pak zůstává, jakým způsobem izolaci a následný obklad, například sádrokartonovou konstrukci, ukotvit do stropního panelu. Kotvení do panelového stropu můžete realizovat formou obyčejných hmoždinek, ale vzhledem k teplotní dilataci zdiva a značnému hmotnostnímu namáhání to nikomu nelze doporučit. Mnohem rozumnější je systém injektážních kotev Spiral Anksys. Jde o prověřený a dobře recenzovaný způsob, který se využívá i pro kotvení fasádních obkladů o extrémní hmotnosti, například obkladového kamene, a s nímž již bylo dosaženo vynikajících výsledků na mnoha stavbách.

bytový dům

Technologie kotev Spiral Anksys je patentově chráněná, jde o duté ocelové trubičky z pozinkované síťoviny, která se ukotví v jakémkoli stavebním materiálu pomocí montážní pěny, a na svém místě pak setrvá desítky let bez viditelného poškození. Díky kotvám Spiral Anksys si můžete dovolit zateplit strop jakoukoli izolační hmotou, nejčastěji se na to využívá fasádní polystyren nebo ještě lépe minerální vata. Krycí konstrukce ze sádrokartonu pak umožní instalaci bodového stropního osvětlení a váš byt tím zároveň nabyde na atraktivitě.

About the Author

You may also like these