Nenechte děti zahálet
Hýbejte se s nimi – sedavá zaměstnání a mnoho pracovních technických pomůcek, které usnadňují fyzickou práci, nám snižují kondici a oslabují imunitní, potažmo lymfatický systém. To samé ohrožuje i děti, které sedí ve škole mnoho hodin v lavicích, a doma pak namísto pohybu a pobíhání venku tráví mnoho času u počítače nebo s mobilem na sociálních sítích. Prvním krokem, jak situaci změnit, je uvědomit si ji a snažit se najít vhodný způsob. Tím se mohou stát dětské trampolíny, dobře zabezpečené ochrannými prvky, především krytem pružin a obvodovou sítí.
Pravidelné skákání, a to stačí jen několik minut každý den, procvičí většinu svalů, rozproudí krev i lymfu, podpoří detoxikaci a buněčnou regeneraci a zlepší náladu. Skákání je navíc velmi šetrné vůči našim kloubům a páteři, je to něco zcela odlišného ve srovnání s běháním venku na pevném povrchu. Pružná odrazová plocha kloubní pouzdra zatěžuje mnohem méně, to si uvědomí zejména lidé s nadváhou. Proto se také obéznímu člověku doporučuje raději si zaskákat, než riskovat deformace a nevratná poškození pohybového aparátu.
Kapacita plic a imunita – vitální kapacita plic se zvyšuje pravidelným tréninkem a má značný pozitivní vliv na imunitní systém. Čím lépe a efektivněji se okysličuje krev v těle, tím kvalitnější bude přirozená imunita, což je v dnešní koronavirové době zcela zásadní. Mnozí lidé se spoléhají na očkování a léčiva vůči virovým nákazám, ale zapomíná se na to nejpřirozenější – na vlastní silný obranný mechanismus. Podpořte tedy vlastní imunitu nejen ovocem a zeleninou a celkově zdravější stravou a životním stylem, ale i vhodným pohybem. A právě trampolíny, stejně jako třeba jízda na kole (v přírodě – nikoli u frekventované silnice), plavání v nechlorované vodě a horská turistika v tomto směru mohou mít velký význam.